İslamda Helaller ve Haramlar

İslamda Helaller ve Haramlar

Yazar: İbn Hacer el-Heytemi
Kitap Kodu: KYH-46
Stok Durumu:
Stokta var
İndirimli Fiyat: 125.00TL180.00TL
0 yorum  
Haramı terketmek, helalı yapmaktan önce gelir.O halde, dinimizin yasaklarını ve özellikle büyük günahları bilmemiz gerekir.
Bu büyük eserde,müellif Heytemi 476 büyük günahı Kur’anı Kerim ve Hadis-i Şerifler ışığında toplayarak biraraya getirmiş, konuları en ince ayrıntısına kadar incelemiştir.Yayınevimiz de okuyucuların bilgisine sunmuştur.Böyle bir eser bugüne kadar ne yazılmış ne de yayınlanmıştır.
Kur’an ve Sünnet ışığında bir araya getirilen bu eserde,Gazali ve benzeri din alimlerin görüşlerine de yer verilmiştir.
Müftü, vaiz, imam hatip ve din görevlilerinin olduğu kadar tüm müslümanların ihtiyaç duyduğu ve aradıklarını kolayca bulabilecekleri bu eseri,bütün insanlığa hizmet gayesi ile yayınlamış bulunuyoruz.
Bütün insanlığın, isyana dalmamaları, şehvetlerine uymamaları,cennetten uzaklaşmamaları, cehennem azabından korkmaları,kötülüklere karşı gelmeleri,Allah’ın (c.c.)azabından emin olmaları ve küfürle mücadele etmeleri için bu mükemmel eseri okumaları gerekir. Genç-ihtiyar,erkek-kadın bütün müslümanların bundan faydalanarak iç ve dış temizliğine dikkat etmeleri Allah’tan (c.c.) dileğimizdir.
Çünkü;
“O bize yeter ve O’ndan yardım dileriz.Güvenimiz ancak O’nadır.O’na tevekkül eder,O’na dayanırız.O herşeyin ve Arşın sahibidir.O’nun dilediği olur.Kuvvet ve Kudret Sadece O’nundur.”
HERKESİN KÜTÜPHANESİNDE BULUNMASI GEREKEN ÇOK ÖNEMLİ BİR ESER   

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            Ä°yi

DoÄŸrulama kodunu giriniz: