Peygamber Gibi Yaşamak

Peygamber Gibi Yaşamak

Yazar: Doç. Dr. Kerim Buladı
Kitap Kodu: KYH-72
Stok Durumu:
Stokta var
İndirimli Fiyat: 8.40TL12.00TL
0 yorum  
Hz. Peygamber (s.a.v.), 14 asır önce insanlık değerlerinin ayaklar altında çiğnendiği bir toplumda dünyaya geldi. Kırk yaşına kadar onlarla birlikte yaşadı. Yirmi üç yıllık peygamberlik döneminde, içinde yaşadığı bu toplumu, dünya tarihinin örnek toplumu haline getirdi. 
Hz. Peygamber (s.a.v.)’in hayat tarzı, insan hayatının her yö¬nünü ve alanını kuşatan bir özelliğe sahiptir. O’nun hayatı, apaçık bir kitap gibidir. Herkes, kendi iman, ahlâk ve kültür seviyesine göre O’nu okuyacak, an¬layacak, uygulayacak ve O’ndan ibret alacaktır.
Hz. Peygamber (s.a.v.), sözleri ve uygulamaları ile insanlık ta¬rihinde benzeri bulunmayan bir hayat sistemi oluştur¬muştur. O, bütün insanlık için ideal bir yaşantı ortaya koymuştur. Bugün bütün insanlığın, onun örnek kişili¬ğini bilmeye, birey, aile ve toplum hayatına aktarmaya şiddetle ihtiyacı vardır. O’na ümmet olmak, O’nu sevmek, O’nun sünnetine tabi olmak, O’nun hayat tarzını benimse¬yerek uygulamak kadar insana huzur veren bir şey yok¬tur.
Peygamber Gibi Yaşamak arzusunda olanlar bu eserde; insanlığın en mükemmel modeli olan Efendimiz (s.a.v.)’in yaşantısından canlı örnekler bulacaklardır.
 

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            Ä°yi

DoÄŸrulama kodunu giriniz: