Şeyh Şamil (Kafkas) Kitaplığı

Şeyh Şamil (Kafkas) Kitaplığı

Sırala:
Göster:
Görünüm: Liste Tablo
 • Kafkas Rus Savaşında Çerkesler Çeçenler Kazaklar ve Gürcüler
  Ünlü seyyah Dr.Maritz Wagner Kırımdan yola çıkarak Kafkasyayı ve Kafkas halklarının hepsini Gürçistandan Türkiyeye geçip oralarda topladıgı notlarının tümünü bir kitapta oluşturup kaleme almıştır. Bu kitap rusların kafkas halklarına ve onlara yardımcı olmak isteyen Türklere karşı oynanmak isteyen oyunlara canlı bir vesikadır.    ..
  12.00TL
 • Rusların Kafkasya'yı İstilası ve Şeyh Şamil
  J.F.Baddeley,İngilterenin Moskova büyük elçisinin kardeşidir.Şeyh Şamil`in esir alındıgı dönemlerde Moskovada bulunmuş,savaşın canlı şahitleri ile görüşmüş,Moskovadaki arşivleri inceleyerek bu eseri yazmıştır. Batılı bir yazar oldugu icin çok objektif değildir.Ama bu konuda yazılan  eserlerin en kapsamlısıdır. Bu kitap 1999 yılında ZAMAN gazetesi tarafından 400.000 adet okuyuculara  dağıtılmıştır, KONUSUNDA KAYNAKTIR... ..
  15.00TL
 • Rusların Kafkasya'yı İşgalinde İngiliz Politikası ve İmam Şamil
  Kafkasyada sonu gelmez savaşın ve geçit vermez dağların ardında oynanan oyunlar. İngiliz ajanları Kafkaslarda ne arıyor? İngilizler Kafkaslara ihanetmi etti? Osmanlı paşasının yardımı neden geçiktirildi? Yada neden yapılmadı? Hiç duymadığınız,duyuncada çok şaşıracağınız gerçekler bu kitapta... ..
  12.60TL 18.00TL
 • Yıldızlar Yeniden Parlıyor
  Usta gazeteci Mehmet Cemal Çiftçigüzelinin Türk dünyasından Azerbeycan nahçivan,Özbekistan,Kazakistan,Kırgızistan,Kırım ve Tataristan`a yaptıgı seyehatlerden notlar... Türkiye kamuoyunun dikkatini çekeçek bilgiler,belgeler vs.Yazar önemli tespitlerde bulunarak oradaki olumlu olumsuz durumları veçiz bir şekilde,objetif olarak okuyuculara sunmuştur.      ..
  12.60TL 18.00TL